شهردار هیدج: اراضی متروکه، عامل افزایش آسیب‌های اجتماعی و هزینه‌های شهری

زمین ها و بناهای متروکه وخالی از سكنه در شهر مهمترین بستر زمينه ساز آسیب های اجتماعی و برهم زدن انظباط شهری می باشند.

کاظمی با بیان اینکه عدم بهره برداری از اراضی بلااستفاده ، غیرمحصور و رهاشده در سطح شهر علاوه برمزاحمت هایی که برای شهروندان ایجاد می نماید، یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن و بهای خدمات در شهرها بوده و افزون برآن نیز باعث ایجاد نگرانی ها برای آسايش شهروندان، مشکلات بهداشتی ، زیست محیطی و غیره برای مدیریت شهری می گردد ، گفت: دراین راستا باید در بحث چگونگی استفاده از این اراضی فرهنگ سازی لازم صورت پذيرد .

وی در ادامه افزود: در برخی موارد شهرداری باهمکاری مالکین برخی بناهای مخروبه در شهر اقدام به تخریب و یا حصارکشی اراضی متروکه نموده ولی بااینحال هنوز اراضی زیادی درسطح شهر وجود دارد که بلااستفاده می باشد که وجود این اراضی موجب گردیده که شهرداری به لحاظ ارائه خدمات، امکانات و ساماندهی مکانی و فضایی کاربری شهر، با مشکل مواجه گردد و همین امر بالطبع بار مالی و افزایش هزینه های خدمات شهری را در پی دارد.

شهردار هیدج در پایان عنوان داشت : شایسته است مالکین محترم اراضی اینچنینی حداقل نسبت به حصارکشی زمین خود اقدام نمایند که در همین راستا شهرداری نیز آماده ی همکاری و مساعدت های لازم به مالكان زمين ها و بناهای مذكور می باشد.

شایان ذکر است شهرداری درخصوص اراضی متروکه و بناهای مخروبه می تواند طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها نسبت به حصارکشی آن ها اقدام و هزینه های مربوطه را از مالک دریافت نماید.

⭕️ روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر هیدج

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *