Tuesday 24th November 2020

شهردار هیدج: مردم صاحبان شهر هستند

کد خبر: 1720 | تاریخ انتشار: 10:04:02 - دوشنبه 25 مه 2020 | بدون نظر

شهردار هیدج: مردم صاحبان شهر هستند و بر همین اساس، در اجرای پروژه های شهری می بایست رضایت شهروندان جلب شود.

مهندس حیدری در جلسه ی شورای اداری شهرداری با بیان مطلب فوق گفت: شهروندان باید به عنوان یکی از ارکان موفقیت پروژه ها شناخته شده و در اجرای این پروژه ها مشارکت داده شوند و این امر با تمرکززدایی و واگذاری امور به بخش های غیر دولتی و محلی محقق می شود.

وی افزود: برای مشارکت شهروندان در اقدامات اقتصادی شهرداری باید اعتماد شهروندان به شهرداری افزایش یابد و مطالبه گری میان شهروندان و شهرداری باید نسبت دو طرفه پیدا کند.

شهردار هیدج تصریح نمود: همدلی و مشارکت شهروندان با شهرداری سبب بهبود عملکرد شهرداری و در نهایت بالا بردن اعتماد مردم می گردد چرا که مدیریت موفق شهرداری ها، نیازمند برخورداری از امکانات، منابع مالی و مشارکت شهروندان است.

بدیهی است که شهروندان نیز در صورتی از زندگی شهری لذت خواهند برد که محیط شهر و پیرامون آن برایشان لذت بخش و مفرح به نظر آید . لذا دست یابی به این امر مستلزم ارتباط دوسویه شهرداری و شهروندان را در بالاترین سطح می طلبد.

مهندس حیدری در ادامه خطاب به مدیران و مسئولین واحد های شهرداری یادآور شد: شما یک وظیفه بیشتر ندارید و آن ارتقای کیفیت زندگی مردم است تا رضایت‌مندی ایجاد و افزایش یابد و درنظر داشته باشید که شاخص رضایت‌مندی شهروندان، معیار دایمی من برای سنجش عملکرد همکاران است.

شهردار هیدج در پایان ضمن قدردانی از مشارکت و همراهی شهروندان در به ثمر رسیدن پروژه ها، مطالبات آنان را بحق دانست و گفت: می بایست با همت بیش از پیش مدیران شهری به درخواست های شهروندان در کوتاه ترین زمان جامه عمل پوشانده شود تا با یاری خداوند متعال، همراهی و مساعدت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و به پشتوانه و دلگرمی مردم بزرگوار ، شهری توسعه یافته تر و آبادتر از همیشه داشته باشیم.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group