Thursday 29th October 2020

پیام تشکر شهرداری و شورای شهر هیدج از همکاری مسئولانۀ شهروندان

کد خبر: 1698 | تاریخ انتشار: 17:59:42 - چهارشنبه 1 آوریل 2020 | بدون نظر

شورای اسلامی و شهرداری هیدج در پیامی با تقدیر از همکاری خوب مردم در روز ۱۳ فروردین، خواستار تداوم این همکاری و پویش «در خانه بمانیم» تا جشن رهایی از ویروس کرونا در این شهر شدند .

دراین پیام آمده است:

«برخود لازم میدانیم به مصداق آیه شریفه ” مَن لَم یَشکُرِ المَخلوقَ، لَم یَشکُرِ الخالقَ” به نوبه خود از آحاد مختلف مردم بزرگوار و فهیم شهر هیدج که در روز طبیعت در خانه های خود مانده و نهایت همکاری و همراهی را داشتند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم. این اتفاق نشان از عمق درک و فهم و فرهیختگی شهروندان عزیز است که جا دارد از تک تک آنها تقدیر و تشکر نماییم و بر مبنای همین مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اینکه سلامتی خود و خانواده و مردم را مد نظر قرار داده اند، امروز شاهد هستیم که شهر هیدج جایگاه مناسبی در امر مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در منطقه دارد. امید آن داریم در سایه همین همدلی ، تعامل و همکاری زنجیره انتقال این بیماری هرچه زودتر در شهر و کشور عزیزمان ایران و در کل جهان ریشه کن شده و با برپایی جشن رهایی از این بیماری، باردیگر شاهد ازسرگیری جریان طبیعی زندگی در جای جای میهن اسلامی باشیم.»

روابط عمومی شهرداری و شورای شهر هیدج

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group