Wednesday 23rd September 2020

پیام شهردار هیدج به مناسبت گرامیداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

کد خبر: 1640 | تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴:۴۰ - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ | بدون نظر

دکتر امیدی با صدور پیامی فرارسیدن ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز را گرامی داشت.
دراین پیام آمده است:
سیزدهم آبان ماه سرشار از روح پایداری، فداکاری و مقاومت جوانان رشيد و غيور ايران اسلامی در مبارزه عليه قدرت های شيطانی و استکبار جهانی است و اين روز بعنوان برگ زرينی در تاريخ مجاهدت های ملت غيور ايران به ثبت رسيده است.
ملت ایران طی چهار دهه ی سپری شده از عمر با عزت انقلاب اسلامی نشان داده اند روی پای خود ایستاده و بدون اتکا به هیچ قدرتی روز به روز مقتدرتر مقابل زیاده خواهی ها و ظلم جویی ها می ایستند و امروز است که آزادی خواهان جهان با همین پشتوانه، ایران اسلامی را پناه مظلومان و مستضعفان می دانند.
اینجانب به نمایندگی از خادمان مردم شریف و ولایت مدار هیدج در مجموعه مدیریت شهری ضمن گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و شهدای گرانقدر این روز اعلام می دارد که همچون ایام تاریخ ساز دیگر مجموعه مدیریت شهری ضمن حضور باشکوه و پرشور در راهپیمایی این روز بزرگ، تجدید پیمان با آرمانهای رهبرکبیر انقلاب اسلامی و حضرت آیت‌الله خامنه ای (مدظله العالی) را خواهد داشت.

مسعود امیدی
شهردارهیدج

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group