Tuesday 21st January 2020

پیام تبریک شهردار هیدج به دبیر کل جدید اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان

کد خبر: 1609 | تاریخ انتشار: ۷:۳۵:۰۱ - شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر

برادر ارجمند؛ جناب اقاي مهندس حميد توكلي

انتصاب حضرتعالي را با تصويب هئيت رئيسه اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي استان زنجان را به سمت “دبيركل “اتاق بازرگاني استان تبريك عرض مينمايم. اميد است با استعانت از پرودرگار متعال در سكان داري پارلمان بخش خصوصي و اقتصادي و توليدي استان موفق و پيروز باشيد.

از سوابق پيشين مهندس توكلي:

١- مديركل اداري، مالي استانداري زنجان

٢- مديركل بنياد جانبازان استان زنجان

٣- مديرعامل سازمان همياري هاي و شهرداري هاي استان زنجان

٤- مشاور استاندار

ضمنا از سال ٩٢ الي ٩٥ دكتر اميدي شهردار فعلي هيدج عهده دار اين سمت بوده و بمدت سه سال سكان دار دبيركلي اتاق بازرگاني استان زنجان را عهده دار بوده است.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group