Tuesday 24th November 2020

پیام دعوت شهردار هیدج از مردم عزیز هیدج جهت حضور در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی

کد خبر: 1582 | تاریخ انتشار: 3:50:54 - دوشنبه 3 ژوئن 2019 | بدون نظر

 

۱۴ خرداد یادآور عروج ربانی مردی از تبار ایمان، خردورزی، شجاعت و ستم‌ستیزی و عدالت‌خواهی است که در اوج روزهای سخت یک ملت ستم‌دیده ندای آزادی‌خواهی و حق‌طلبی را علیه حاکمان فاسد و ظالم سر داد؛ مردی که با تمام وجود برای احیای صفات نیک انسانی و اخلاقی قیام کرد و صدای مردم ایران در جهان طنین‌انداز شد.
اینک و در چهل سالگی تأسیس نظام جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند بازخوانی درسهای مکتب امام و مهمترین رمز موفقیت آن یعنی وحدت کلمه و اعتصام به حبل الله هستیم؛ همان اتحادی که کارکرد معجزه گونه آنرا در طوفان حوادث پس از پیروزی انقلاب و در هشت سال دوران دفاع مقدس و دیگر میدان های سخت رویاروی با فشارها و توطئه های دشمنانمان در چهل سال گذشته بارها آزموده ایم.
اینجانب ضمن گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان قیام پانزدهم خرداد، از مردم فهیم، بزرگوار و ولایت مدار شهر هیدج دعوت می نمایم با شرکت در مراسم بزرگداشت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که دوشنبه شب پس از نماز مغرب و عشا در محل مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار خواهد شد، حضور بهم رسانند تا بیش از پیش در جهت اعتلای عزت و عظمت ایران اسلامی گام برداریم.
در پایان شایان ذکر است شهروندان محترم عنایت داشته باشند که در برگزاری مراسم جشن موسسه خیریه آبشار عاطفه ها كه در شب گذشته و در پارك ملت برگزار گرديد شهرداری و شورای اسلامی شهر هيدج هيچ گونه همكاری و مسئوليتی در مراسم مذكور نداشته و مراسم رأسا توسط عوامل اجرايی موسسه برگزار گرديده است.

 

مسعود امیدی – شهردار هیدج

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group