Tuesday 22nd October 2019

پیام تبریک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر هیدج به مناسبت روز کارگر و روز معلم

کد خبر: 1558 | تاریخ انتشار: ۹:۰۴:۳۴ - پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | بدون نظر

متن پیام تبریک دکتر امیدی و مهندس نقی لو به این شرح است:
فرهنگ کار، عالی ترین تصویر سازندگی و تحول است که پیامبر اکرم (ص) با زدن بوسه بر دستان کارگر که نشان از جایگاه والا و منزلتی عظیم برای این قشر زحمتکش دارد، قدر و منزلت این جایگاه فرهنگی _ اجتماعی را به خوبی نمایان می دارد.
ضمن ارج نهادن به زحمات تلاش گران عرصه جهاد اقتصاد ، عمران و آبادانی کشور ، روز کارگر را به جامعه کارگری زحمتکش ایران عزیز خصوصا زحمتکشان و خادمین پرتلاش شهرداری که با تلاش شبانه روزی خود زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه شهرمان را فراهم می نمایند تبریک گفته و برای یکایک این عزیزان آرزوی تندرستی ، توفیق و سربلندی می نماییم.
ظرافت و زیبایی کار معلمان در عرصه تعلیم و تربیت ستودنی است وقدردانی از زحمات این قشر خدوم و پر تلاش برای آحاد جامعه اسلامی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
بسیار خرسند هستیم که درهفته بزرگداشت مقام معلم به پیشگاه همه معلمان و مربیان تلاشگر شهر هیدج به ویژه معلم شهید انقلاب اسلامی استاد مطهری ادای احترام نموده و از زحمات شبانه روزی آنان در حوزه تعلیم و تربیت آینده سازان این مرزو بوم تقدیر و تشکر نماییم. از درگاه پروردگار متعال برای معلمان و فرهنگیان عزیز آرزوی مزید توفیقات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان های متعالی نظام تعلیم و تربیت کشور را مسئلت داریم.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group