Wednesday 23rd September 2020

دیدار شهردار و اعضای شورای شهر هیدج با خانواده رزمندگان به مناسبت روز پاسدار

کد خبر: 1503 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۸:۵۱ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | بدون نظر

به مناسبت گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام (روز پاسدار ) و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام ( روز جانباز ) شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید مدنی باحضور در منازل جانبازان عزیز دفاع مقدس آقایان حاج وجیه اله نقی لو و انعام اله ازلگینی با ایشان دیدار و گفتگو نمودند .


همچنین شهردار در ادامه به همراه جمعی از مدیران شهرداری و شورا به اتفاق فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید مدنی باحضور در دفتر جناب سرهنگ پاسدار احمدی تبار فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان ابهر ضمن تبریک روز پاسدار با ایشان دیدار و گفتگو کردند .

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group