Wednesday 23rd September 2020

تلاش بی وقفه پرسنل شهرداری برای دفع خطرات بارندگیهای شدید اخیر

کد خبر: 1489 | تاریخ انتشار: ۱۹:۲۲:۱۶ - دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ | بدون نظر

طی بارش های روز گذشته که تا صبح امروز ادامه داشت ، طبق هماهنگی های صورت گرفته و صدور دستور آماده باش به کلیه نیروها، عوامل پرتلاش شهرداری به همراه شهردار و جناب اقاي صفت الله عسگري نايب رئيس شوراي شهر و جناب اقاي مرسلي معاون شهردار از آغار شب باحضور در سطح شهر نسبت به رفع آب گرفتگیها در نقاط حادثه‌خیز اقدام نمودند و این درحالیست که این تلاش تا ساعت ۶ صبح بدون وقفه ادامه داشت .

در همین راستا ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح امروز مهندس حیدری فرماندار و مدیریت محترم بحران شهرستان ابهر به همراه اعضای ستاد باحضور در شهر هیدج از اقدامات شهرداری بازدید و از حضور و تلاش شهردار و کلیه عوامل اجرایی ستاد مدیریت بحران شهر هیدج تشکر و قدردانی نمودند.

شایان ذکر است درحال حاضر تمامی مسیل های موجود در سطح شهر و نقاط حادثه‌خیز در شرایط عادی قرارداشته و هیچ مشکلی دراین رابطه وجود ندارد.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group