Wednesday 24th July 2019

تشکر اعضای شورای شهر هیدج از دکتر امیدی به پاس مدیریت صحیح ایشان در پی بحران بارشهای اخیر

کد خبر: 1498 | تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸:۰۶ - دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ | بدون نظر

رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر هیدج در پیامی از شهردار و اعضای کمیته مدیریت بحران شهرداری هیدج برای تلاش ها و اتخاذ تدابیر به موقع در جهت پیشگیری از بحران ناشی از بارندگی های اخیر تقدیر و تشکر نمودند .

دراین پیام آمده است:

جناب آقای دکتر امیدی
شهردار پرتلاش شهر هیدج

حسن انجام وظایف و تلاش صادقانه همراه با تعهد و تخصص بیانگر پشتکار و همت آنانی است که با توکل به خداوند متعال در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند.
شایسته است از حضور، تلاش و اهتمام ارزنده ، مستمر و شبانه روزی جنابعالی در مدیریت بحران شهرداری هیدج که از آغازین روزهای سال جدید که به دلیل بارش های کم سابقه اخیر تشکیل و با اتخاذ تمهیدات لازم و مدیریت قابل تقدیر تلاش نموده اید تا شهروندان شریف هیدج شاهد هیچگونه خسارت و ضرر مالی و جانی نباشند، تشکر و قدردانی نماییم.
همچنین در همین راستا به پرسنل پرتلاش و خدوم شهرداری هیدج که در این روزها و نیز ایام تعطیلات، در خدمت شهروندان عزیز بوده اند عرض خداقوت و خسته نباشید داشته و به این وسیله از زحمات ایشان تقدیر و تشکر می کنیم.

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر هیدج

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group