Wednesday 24th July 2019

تقدیر استاندار زنجان از دکتر امیدی شهردار هیدج

کد خبر: 1485 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱:۴۴ - چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ | بدون نظر

دکتر حقیقی استاندار محترم زنجان و هیئت همراه روز چهارم فروردین ماه سال‌جاری که مصادف با ایام تعطیل نوروز بود ، در بازدیدی سرزده در مجتمع خدماتی رفاهی لاله شهرداری هیدج حضور یافته تا از نحوه ارائه خدمات در این مجتمع اطلاع حاصل نمایند.

استاندار زنجان طی این بازدیدی که از رستوران، نمازخانه، هتل و تالار پذیرایی مجتمع داشتند، از اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه مجتمع که شامل احداث آشپزخانه صنعتی ، احداث وضوخانه و سرویس های بهداشتی جدید و مدرن، بهسازی نمازخانه و بهسازی هتل و تالار مجتمع و نحوه و نحوه خدمات رسانی در مجتمع اظهار خرسندی نموده و عملکرد مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر هیدج را در مجتمع مطلوب خواندند.

سپس استاندار زنجان در جلسه ی مدیریت بحران شهرستان ابهر که باحضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان ، عصر همان روز در محل فرمانداری تشکیل گردید حضور یافته و ضمن بررسی و گفتگو درخصوص نقشه راه مدیریت بحران استان و مسائل مرتبط با اشاره به بازدید صورت گرفته از مجتمع لاله ، عملکرد شهردار هیدج را موفق دانسته و عنوان داشتند آقای دکتر امیدی کارنامه قابل قبولی را در حوزه ی خدمتی خود دارند و در اولین جلسه شورای اداری استان از ایشان تجلیل و قدردانی خواهد شد.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group