Tuesday 24th November 2020

بازدید سرزدۀ دکتر حقیقی، استاندار محترم زنجان از مجموعه خدماتی-گردشگری لاله هیدج

کد خبر: 1470 | تاریخ انتشار: 12:50:52 - یکشنبه 24 مارس 2019 | بدون نظر

استاندار زنجان در بازدید سرزده از مجتمع خدماتی رفاهی لاله از مجموعه رستوران، مسجد، هتل، تالار و دیگر بخش های مختلف مجموعه دیدن نموده و ضمن ابراز رضایت و خرسندی از نحوه خدمات دهی در مجتمع از شهردار هیدج بابت ساخت سرویس های بهداشتی جدید و احداث آشپزخانه صنعتی و تجهيز نمازخانه تشکر نمودند.
دکتر حقیقی در ادامه بازدید استاندار زنجان در هتل آپارتمان سالمندان نرگس هیدج حضور یافته و با بانوان سالمند حاضر در این مرکز دیدار و گفتگو نمودند.
ایشان در پایان از دکتر امیدی شهردار هیدج به جهت حضور در محل خدمت خود قدردانی نمودند .

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group