Tuesday 25th June 2019

تاکید شهردار هیدج برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن چهلمین جشن انقلاب

کد خبر: 1324 | تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵:۴۵ - پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر

اميدی شهردار هيدج در جلسه ستاد هماهنگی گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزی انقلاب اسلامی شهر هيدج:

شهرداری تمام تلاش خود را جهت برگزاری هر چه باشكوه تر گراميداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در هيدج به كار ميگيرد.

تمامی برنامه های اجرايی ايام الله دهه فجر علاوه بر روشنگری و تبين دستاوردهاي انقلاب براي نسل جوان بايد در راستای جلب رضايتمندی عمومی باشد .

شهردار هیدج در بخشی دیگر از سخنان خود به کرامت های اخلاقی و تکریم شهروندان اشاره و اظهار نمود: برای داشتن شهری ایده آل علاوه بر اجرای پروژه‌های عمرانی، باید از پيوست های های فرهنگی و اجتماعی مناسب برای شهروندان استفاده نمود و درنهایت هر برنامه ای که توسط شهرداری انجام می شود می بایست منجر به رضایتمندی عمومی گردد.

در پایان شهردار هيدج ضمن تاكيد برعدم اجرای برنامه های موازي و جلسات بدون خروجی ، عنوان داشت : همه ما موظفیم در مقام عمل باتمام توان در راستای اهداف انقلاب گام برداريم.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group