Tuesday 25th June 2019

تاکید رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر هیدج بر اهمیت و جایگاه تبلیغات دینی در نهادینه کردن برنامه های انقلاب

کد خبر: 1329 | تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴:۴۵ - پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر

محمدنقی عسگری رئیس محترم کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در جلسه ی ستاد هماهنگی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهر هیدج گفت: «برای نهادینه کردن و مردمی نمودن برنامه های انقلاب می بایست به اهمیت و جایگاه تبلیغات دینی پیش از پیش پرداخته شود و مروجین دین در تبين برنامه ها علاوه بر آموزه های دینی، مسائل و مشکلات روز مردم را برای مردم بازگو کنند و این اطمینان را به مردم بدهند که به دغدغه ها و مشکلات روزمره شان اشرافیت دارند .
دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران می بایست در بین نسل جدید و جوان بصورت کاملا شفاف ارائه شود.»

این جلسه با حضور امام جمعه محترم هیدج، رئیس حوزه علمیه علوی و تنی چند از نمایندگان ادارات و ارگانهای شهر هیدج صبح روز پنجشنبه چهارم بهمنماه در دفتر شهردار برگزار گردید.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group