Saturday 29th February 2020

شهردار هیدج: اکثر پروژه‌های عمرانی دردست اجرای شهرداری طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر: 1315 | تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴:۰۲ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر

دکتر امیدی در جریان بازدید میدانی از پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام در سطح شهر، هدف از این بازدیدها را اطلاع از میزان پیشرفت پروژه ها عنوان کرد و گفت: رضایت شهروندان در گرو تلاش های خستگی‌ناپذیر کلیه عوامل مدیریت شهری در اجرای پروژه های عمرانی و به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام و تکمیل آنهاست.

ایشان تصریح نمود: با وجود محدودیت های مالی و نوسانات نرخ مصالح و خدمات، پروژه های شهرداری با سرعت بالایی در حال اجرا و تکمیل هستند و به زودی بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته، به بهره برداری می رسند .

شهردار هیدج با بیان اینکه: در شرایط فعلی که به علت افزایش قیمت مصالح مورد نیاز پروژه های عمرانی ، اغلب پروژه های بزرگ به ویژه در سایرشهرها متوقف بوده و یا به کندی پیش می روند، عنوان داشت: باحمایت ، دلگرمی و همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر و همت بلند همکاران و پرسنل پرتلاش شهرداری، پروژه های عمرانی با سرعت مناسب در حال تکمیل شدن می باشند که تعدادی از آنها ازجمله ساختمان شورای شهر، آشپزخانه مجهز رستوران مجموعه خدماتی رفاهی لاله ، سرویس های بهداشتی مدرن در مجتمع گردشگری لاله ، احداث پارک مهر و بازطراحی بوستان مهدیه واقع در خیابان شهید بهشتی، افتتاح فازاول آرامستان جدید و کلنگ زنی مسجد جامع جدید هیدج از جمله پروژه هایی هستند که در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در شهر هیدج افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

دکتر امیدی در پایان از زحمات كليه ی شهرداران سابق و اعضای چهار دوره شورای اسلامی شهر هيدج به پاس فراهم كردن زيرساخت های لازم توسعه شهری صميمانه تشکر و قدردانی نمود.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group