Friday 22nd March 2019

رئیس شورای اسلامی شهر: موفقیت شورا در گرو اتحاد، هماهنگی و همدلی است

نقی لو رئیس شورای اسلامی شهر هيدج ضمن تشکر از تعامل و همفکری اعضای شورای اسلامی و شهردار جهت بهبود در امورات وتوسعه شهر گفت اعضای شورای شهر به مثابه انگشتان دست میمانند و شورا زماني عملکرد موفقی خواهد داشت که اعضای شورا متحد باشند و در چارچوب مقررات و قوانین عمل نمایند. نقیلو در ادامه به بخشی از مهمترین وظایف شورای اسلامی شهرها اشاره نمود که از جمله آنها میتوان به انتخاب شهردار، تعیین کمیسیونهای شورا، تصویب لوایح پیشنهادی و صورتهای درآمد و هزینه شهرداری واشاره کرد. ایشان همچنین مهمترین اقدامات انجام شده در دوره پنجم شورای اسلامی شهر را احداث آرامستان جدید، ساماندهی محدودیت شهر با سه میدان، اجرای اتوماسیون اداری و اتوماسیون شهرسازی، تملک مسجد جامع و بازگشایی خیابان حکیم هیدجی بوده است. نقیلو تصریح کرد در بخش سرمایه گذاری و تقویت منابع درآمدی ۲٫۵ میلیارد تومان وام برای توسعه سرمایه گذاری در مجموعه لاله و احداث استخر و پارک آبی اختصاص یافته است. ایشان افزود حسابرسی سال ۱۳۹۶ شهرداری و همچنین حسابرسی شورای اسلامی شهر برای سال مالی ۹۵ و ۹۶ در حال انجام است. نقیلو اضافه کرد: رویکرد شورای پنجم توجه جدی به مرمت و بازسازی کلیه کوچه ها و خیابانها و معابر شهر به ویژه در بافت قدیمی شهر بوده و اقدامات شهرداری در این خصوص قابل تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر هيدج افزود در تعیین محدوده در حق هيدج ظلم شده است که امید است این وضعیت به حالت سابق برگردد. ایشان همچنین خواستار ارتقاء هيدج از شهر به بخش شدند و افزودند این ارتقاء نقش مهمی در توسعه وحل  مشکلات مردم ایفا خواهد کرد.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group