Thursday 25th April 2019

شهردار هیدج: به همت خیرین، هیدج شهری است که متکدی ندارد

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسعود امیدی در بازدید از مرکز نیکوکاری هیدج با اشاره به اینکه برخی از خانواده‌ها متاسفانه از لحاظ معیشتی در فشار هستند، اظهار کرد: وجود نهادهای حمایتی در جامعه مانند کمیته امداد می‌تواند راهگشای خوبی برای حل بخشی از مشکلات قشر نیازمند جامعه باشد.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مردم در حوزه‌های مختلف اجتماعی، تصریح کرد: مراکز نیکوکاری که به پشتوانه کمک‌های مردمی اداره می‌شود، نقش ارزشمندی در دستگیری از نیازمندان ایفا می‌کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه شهرداری نیز تلاش خواهد کرد تا حد امکان کمک‌حال این مراکز باشد، تاکید کرد: برای اولین‌بار در کشور به لحاظ وضعیت اقتصادی امسال شهرداری در فصل زمستان و پاییز تعدیل نیرو نخواهد داشت.

امیدی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری بانوان می‌تواند پناهگاهی برای بانوان نیازمند جامعه و حل مشکلات‌شان باشد، ادامه داد: وجود این قبیل مراکز در پیشگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موثر است.

امیدی با اشاره به اینکه مردم هیدج مردمی خیر هستند، ادامه داد: خوشبختانه به همت خیرین هیدج شهری است که متکدی ندارد.

شهردار هیدج با تاکید بر اینکه باید تلاش شود فعالیت نهادهای حمایتی مردمی باشد، عنوان کرد: تجربه ثابت کرده است هر جا مردم وارد عرصه شده‌اند، توفیقات بیشتری حاصل شده است.

امیدی با بیان اینکه اکثر افرادی که در مراکز نیکوکاری فعالیت می‌کنند تنها در راه رضای خدا کار می‌کنند، خاطرنشان‌ کرد: این افراد نماد ایثار، گذشت و فداکاری در جامعه هستند.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group