Thursday 25th April 2019

نقیلو، رئیس شورای شهر: تکمیل استخر هیدج در انتظار نگاه ویژه مسئولان است

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج گفت: تکمیل استخر هیدج در انتظار نگاه ویژه مسئولان است.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آقای نقی‌لو در حاشیه جلسه شورای شهر هیدج با اشاره به نقش تاثیرگذار مردم در توسعه این شهر، اظهار کرد: نهضت خدمت‌رسانی به مردم یک مبارزه بزرگ و سنگین است، لذا تک‌ تک ما در هر جایگاهی که هستیم باید خدمت به مردم را در اولویت قرار دهیم.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی شهرداری در سالجاری، گفت: امسال پروژه‌های مهمی در شهر هیدج از جمله پروژه ساماندهی و احداث سه میدان در محل ورودی شهر، پروژه احداث راه آرامستان و اجرای فاز اول کمربندی شرقی از سرچشمه تا آرامستان در حال اجرا است که با توجه به اهمیت پروژه‌های مذکور، شهرداری و شورای اسلامی شهر تلاش خواهد کرد با تخصیص اعتبار و پیش‌بینی در بودجه در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه مراحل ساخت پروژه استخر در حال اجرا است، تصریح کرد: همه تاسیسات لازم این مجموعه تامین شده و تاکنون بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ادامه روند احداث استخر هزینه شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج با بیان اینکه استخر هیدج در حال حاضر ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ادامه داد: امیدواریم با پیگیری مسئولان و تخصیص اعتبار، پروژه مذکور نیز تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

نقی‌لو در ادامه به طرح ترافیک شهر هیدج نیز گریزی زد و افزود: طرح یک طرفه شدن مسیر خیابان حکیم هیدجی از مسجد جامع تا میدان سادات در کمیته ترافیک شهرستان ابهر به تصویب رسیده که هدف از اجرای این طرح، حل مشکل ترافیکی و مهم‌تر از آن توسعه شهری است که به زودی اجرا خواهد شد.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group