Thursday 25th April 2019

مشروح سخنان شهردار هیدج در مراسم توديع و معارفه مدير حراست شهرداری

دکتر امیدی شهردار هیدج در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به حاضرین در مراسم عنوان داشت : درحال حاضر که نزدیک به ۳۵۰ روز از حضور اینجانب در پست مدیریت شهری هیدج به‌عنوان شهردار سپری می شود اتفاقات بسیار خوبی رخ داده که بخشی از آن مربوط به حوزه عمران شهری و بخش دیگر مربوط به حوزه اداری شهرداری می باشد که تماما قابل دفاع بوده و با مساعدت و راهنمایی های شورای محترم شهر و تلاش کارکنان زحمتکش شهرداری صورت گرفته است .
در حوزه ی اداری ثبات ، آرامش و تعامل بسیار خوبی برقرار هست و به هیچ‌وجه اجازه جناح بندی، یارکشی و دسته بندی بین کارکنان و واحدها را نداده ام و درهمین راستا نیز اختیارات خود را با هیچ کس تقسیم نخواهم نمود و حتی اگر قرار باشد مقطعی کوتاه شهردار باشم این رویکرد به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد و این شرایط تا روزی که بنده به عنوان شهردار در خدمت عزیزان هستم ادامه خواهد داشت.

ایشان در ادامه افزود فضای حاکم در شهرداری فضای کار ، تلاش و کوشش هست و بنده بدلیل ارتباطی که با شهرداری های شهرهای همجوار و استان دارم ، با قاطعیت و افتخار می توانم اعلام کنم بی ادعاترین و پرتلاش ترین نیروی انسانی را در شهرداری هیدج داریم بطوریکه در چارچوب قانون در انجام وظایف خود به هیچ وجه کوتاهی نداشته و تکریم ارباب رجوع در الویت امورات شهرداری قرار دارد.

شهردار هیدج در ادامه تصریح نمود: در مدت سپری شده از حضور بنده در شهرداری تعامل بسیار خوبی را با اعضای محترم شورای شهر داشته ایم چرا که هم شورا به وظایف قانونی خود کاملا واقف بوده و هم مجموعه شهرداری وظایف خود را به نحو احسن انجام داده اند . بطوریکه سعی شده تمامی اقدامات در چارچوب قوانین و فرآیند های قانونی انجام بگیرد تا در آینده به شکلی نباشد که در پیشگاه خداوند متعال ، شهروندان و دستگاه های نظارتی ذیربط پاسخگو و شرمنده باشیم .

دکتر امیدی در پایان عنوان نمود: این جابجایی ها و آمدن و رفتن ها در نظام جمهوری اسلامی ایران امری طبیعی بوده و به هیچ وجه دلیل بر ناکارآمدی فرد نیست بلکه صرفاً استفاده از فکر و نیروی جدید در راستای نیل به اهداف سازمان می باشد . در خاتمه از زحمات آقای مرسلی تشکر و قدردانی نموده و برای آقای خلیلی آرزوی سلامتی و موفقیت را از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group