Thursday 25th April 2019

شهردار هیدج: ارتقای جایگاه ورزش قهرمانی بانوان هیدج از برنامه‌های اصلی حوزه ی ورزش شهر است

دکتر امیدی در دیدار با مسئولین هیئت های ورزشی بانوان هیدج بابیان اینکه ارتقای جایگاه ورزش قهرمانی بانوان شهر هیدج از برنامه های اصلی حوزه مدیریت ورزش شهر می باشد عنوان داشت بانوان ورزشکار شهر می بایستی خودشان عهده دار این امر مهم باشند و با سیاست گذاری و تصمیم گیری های درست و کارشناسی شده در این حوزه در رسیدن به این جایگاه تلاش نمایند. که درهمین رابطه پیشنهاد اینجانب تشکیل شورای سیاستگذاری ورزش بانوان توسط خود بانوان می باشد که می تواند درجهت توسعه ورزش بانوان شهر مؤثر واقع گردد و شهرداری نیز به عنوان متولی ورزش شهر و به جهت اهمیت دادن ب نقش بانوان در ورزش و تصمیم گیری ها ، با حمایت و پشتیبانی از سیاست ها و تصمیم گیری های این شورا در جهت اعتلای جایگاه ورزش بانوان از هیچ کوششی فروگذار نخواهد نمود.

شهردار هیدج در پایان بر پیگیری درخواست ها، و حل و فصل مشکلات ورزش بانوان صرفا از طریق نمایندگی ورزش شهر تاکید نمود و بیان داشت که نمایندگی ورزش و جوانان پل ارتباطی شهرداری و ورزشکاران می باش و هر تصمیمی هم که گرفته می شود قطعا با هماهنگی مسئول محترم کمیسیون ورزش شورای شهر جناب آقای صفت اله عسگری صورت گیرد تا درنهایت خروجی آن جهت اجرا به شهرداری ارجاع شود.

در پایان این جلسه سرپرست نمایندگی ورزش و جوانان شهرداری گزارشی از عملکرد یک ماهه نمایندگی را ارائه نمود .

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group