Friday 22nd March 2019

تبریک دکتر امیدی به مناسبت موفقیت دانش‌آموزان و دانش‌آموختگان هیدجی

شهردار هیدج در پیامی موفقیت دانش آموزان و دانش آموختگان هیدجی را در راهیابی به مراکز آموزش عالی و کسب رتبه های برتر آموزشی تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

«توفیق ورود به دروازه های دنیای علم و دانش یکی از موهبت های پروردگار علیم است که بی شک جز در سایه ی تلاش ، جهد ، پشتکار و برنامه ریزی امکان کسب آن میسر نخواهد بود.

افتخارآفرینی و کسب رتبه های برتر آزمون سراسری سال ۹۷ در رشته های مختلف تحصیلی و همچنین کسب عناوین برتر جشنواره‌های مختلف مهارت های علمی و تخصصی توسط دانش آموزان و دانش آموختگان پرتلاش هیدج ، که نشان از شایستگی جوانان شهر علم و فرهنگ هیدج می باشد ، تأییدیست بر پشتوانه قوی علمی مردمان فهیم و اهل علم و دانش این شهر که همواره درطول تاریخ خود به وجود شخصیت ها و چهره های علمی بزرگ، فرهیخته، هنرمند و موفق افتخار نموده است.

در پایان اینجانب این موفقیت های غرورانگیز و ارزشمند را حضور تمامی دانش آموزان، نام آوران، آینده سازان این مرز و بوم و خانواده های محترمشان ، جامعه علمی و فرهنگی و عموم شهروندان هیدجی تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم با توکل به پروردگار متعال و تکیه بر تلاش و پشتکار ، شاهد درخشش بیش از پیش نخبگان و فرهیختگان شهر هیدج در مجامع علمی باشیم .

مسعود امیدی
شهردار هیدج

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group