Tuesday 24th November 2020

سخنرانی دکتر عسگری رئیس محترم شورای اسلامی شهر در مراسم تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان و خیرین

کد خبر: 1064 | تاریخ انتشار: 10:25:19 - جمعه 22 ژوئن 2018 | بدون نظر

متن این سخنرانی بدین شرح است:

«به نام خداوند جان آفرين حكيم سخن در زبان آفرين. با عرض سلام، ادب و احترام خدمت تمامى حضار محترم بويژه امير سرتيپ آراسته ، مسوولين محترم ، پيشكسوتان بزرگوار و ورزشكاران عزيز ، سخنانم رو با ذكر يك خاطره آغاز ميكنم.

سال ٦٨ بود و ما دوم راهنمايی بوديم كه آقاي مهندس غفوری فرد رييس وقت سازمان تربيت بدنى كلنگ اين مجموعه را به زمين زدند و قول ساخت و تكميل تمامى سالنها و زمينهاى مجموعه را حداكثر تا ٥ سال آينده دادن و ما خوشحال شديم كه تا سال ٧٣ همه نوع امكانات ورزشي رو خواهيم داشت ، و زمين فوتبال خاكي با ٣٠٠٠ نفر تماشاگرانمون تبديل به زمين چمن با حداقل ٥٠٠٠ نفر تماشاگر خواهد ولي متاسفانه بعد ٣٠ سال به زمين چمن رسيديم ولي سكو و تماشاگران و از همه مهمتر شور نشاط فوتباليمون رو از دست داديم و مجموعه هم هنوز تكميل نشده است كه اميدوارم با همت مسؤولين محترم به اين مهم دست پيدا كنيم.

اهميت ورزش؛

ورزش، بر جنبه های گوناگون فرد و اجتماع اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود؛ نعمتی که به تعبیر امام علی علیه السلام از زیادی مال بهتر است. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد. با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، نه تنها بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد ، بلكه جامعه رو به سمت سلامتى ،شور و نشاط و آماده توسعه و پيشرفت همه جانبه رهنمون خواهد كرد.

ورزش یکی از اصلی ترین وکم هزینه ترین روشهای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی و فردی است. این پدیده نه تنها میتواند سلامت جسمی و روحی شهروندان را تامین کند بلکه عاملی برای جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی مانند اعتیاد به مواد مخدر وسیگار وديگر معضلات اجتماعى است. لذا ورزش با داشتن چنين جايگاهى ، شوراى دور پنجم را بر آن داشت كه در برنامه هايشان ، براى ورزش أهميت ويژه اى قائل شوند.

برنامه شوراى دور پنجم در امر ورزش:

حمايت همه جانبه سخت افزاري و نرم افزارى از ورزش هيدج هم در بعد قهرمانى هم در بعد همگانى در راستاى افزايش سلامت جسمى ، روحى و روانى جامعه و در نهايت افزايش شور و نشاط در جامعه بمانند دهه هاى ٦٠ و٧٠ كه كمترين بيمارى وكمترين آسيبهاى اجتماعى با بالاترين سطح نشاط و سرزندگي شاهد بوديم را براي جامعه داشته باشيم.

عملكرد ١٠ماهه شوراى و شهردارى:

١- تمديد قرا داد با اداره كل ورزش و جوانان استان با رويكرد و ساماندهى اصولى

٢-پيگيري هاى مستمر و در نهايت تامين اعتبار تكميل پروژه نيمه تمام ١٠ ساله استخر

٣- كمك مالى در حدود ١٢٠ ميليون ريال از تيمهاى مختلف ورزشي

٤-حمايت مالى و معنوى از تيم افتخار آفرين فوتسال ترنم بانوان

٥- خريد يك دستگاه چمن زن به ارزش ٢٠٠ ميليون ريال

٦-برگزارش همايش پياده روى خانوادگى

٧- برگزارى دو مورد همايش دو چرخه سوارى با محوريت هيات دوچرخه سوارى

٨-همكاري با هيات فوتبال در برگزارى جام رمضان با نام ياد بود مرحوم احسان آراسته

٩- برگزارى كميسيون ورزش شورا با أهالي ورزش در مورد مسائل ورزش هيدج بيش از ١٥ بار

١٠- همكارى با أهالي ورزش در جهت تشكيل مجمع خيرين ورزش يار هيدج

١١- عمليات عمرانى در مجموع با هزينه كرد ١،٢٠٧،٠٠٠،٠٠٠ ريال

برنامه هاى آتى شورا در امر ورزش؛

١- پيگيرى اتمام پروژه استخر تا دهه فجر امسال

٢-راه اندازي ورزش همگانى در پاركها و محلات

٣-رايزنى با اداره كل ورزش و جوانان استان در راستاى إيجاد مجتمع تجارى ضلع غربى مجوعه ورزشى وحدت در جهت رفع مشكل مالى ورزش شهر با ايجاد درآمد پايدار براى ورزش هيدج

٤- رايزنى و مكاتبه با اداره دارايي و ماليات در جهت نحوه تخصيص يك درصد ماليات فعالين اقتصادى به امر ورزش

٥- جذب اعتبارات لازم از اداره كل ورزش جوانان جهت تكميل سالن بدمينتون و پيست دووميدانى و سكوى تماشاگران فوتبال

٦- تجهيز زمين چمن به تأسيسات روشنايي

سخنان پايانى؛

در پايان از مسؤولين شهرستاني استاني وكشوري درخواست مي كنم به جهت اينكه مردم اين شهر ٤/٥هكتار از مرغوبترين زمينهاي خود را به سازمان تربيت بدني وقت هبه كرده اند ، يك نگاه ويژه به ورزش شهر هيدج داشته باشند وبا تخصيص اعتبارات لازم پروژه هاي نيمه كاره اين مجموعه ورزشي تكميل پيدا كنند و از مردم شريف و بزرگوار و شخصيتها و مسؤولين متنفذ و فعالين اقتصادي شهرمان درخواست دارم حمايت همه جانبه خود را از مجمع تازه تأسيس خيرين ورزش يار داشته باشند

ودر نهايت از پيشكسوتان ورزش هيدج بخصوص آقايان رضا نقيلو حاج يوسف بهرامى و مصطفى نقيلو ومسول محترم ورزش هيدج آقاى مرسلى و رييس هيات فوتبال هيدج آقاي سليمى و ديگر عزيزان كه مسؤوليت برگزارى مسابقات جام رمضان و اين مراسم اختتاميه را بر عهده داشتند نهايت تقدير و تشكر رو دارم و آرزوى سلامتى و بهروزى را براى تمامى شما حضار محترم از خداوند متعال خواستارم.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group