Monday 23rd November 2020

رئیس شورای اسلامی شهر: اتحاد و همدلی شهروندان و مسئولین رمز اصلی پیشرفت و توسعه شهر هیدج خواهد بود

کد خبر: 981 | تاریخ انتشار: 13:36:12 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018 | بدون نظر

دکتر عباس عسگری رئیس شورای اسلامی شهر هیدج با حضور در جمع مردم هیدج در مسجد صاحب الزمان (عج)این شهر با بیان گزارش عملکرد یک ساله شورای شهر تصریح کرد: اتحاد و همدلی مردم و مسئولان با یکدیگر موجب رشد و پیشرفت شهر خواهد شد در این برهه از زمان باید صبوری بیشتری به خرج دهیم تا برنامه های پیش رو به نحو احسن اجرا شود.

دکتر عسگری با اشاره به اقدامات اعضای شورای شهر و شهرداری این شهر در 5 ماهه گذشته؛ گفت: راه اندازی اتوماسیون اداری شهرداری هیدج، مهندسی املاک، تجهیز آتش نشانی هیدج، ثبت اسناد کوی هفت هکتاری و سند مجتمع مسکونی مروارید، اجرای ممیزی املاک کشاورزی، گرفتن موافقت از مدیر کل حج و اوقاف برای جابجایی مسجد جامع که توافقات اولیه آن انجام گرفته، از جمله اقدامات شورا و شهرداری هیدج می باشد.
وی در ادامه افزود: انجام انشعابات اولیه گاز، برق و آب به شهرک کفش هیدج، اصلاح طرح ورودی هیدج، اقدامات اولیه برای پیگیری احداث کامل استخر سرپوشیده هیدج و اقدام برای احداث شهرک دامی از دیگر اقدامات است.

رئیس شورای شهر هیدج با اشاره به احداث شهرک دامی تاکید کرد: بخشی از شهرک دامی به دامداران فروخته شده که این شهرک در زمینی به مساحت 39 هکتار در حال ساخت است.

دکتر عسگری ادامه داد: با نظارت اعضای شورای شهر بر کار شهردار جوان و با ادامه این همدلی و اتحاد امیدواریم که شاهد پیشرفت های بیشتری باشیم.

 

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group