Tuesday 24th November 2020

برگزاری پنجمین نشست تخصصی شهرداران استان زنجان به میزبانی هیدج

کد خبر: 134 | تاریخ انتشار: 16:12:37 - پنج‌شنبه 12 نوامبر 2015 | بدون نظر

معاون عمرانی استاندار زنجان گفت: کمبود قوانین در برخی از امور نباید مانع از انجام کارها شود و باید با بهره‌گیری از قوانین موجود در خدمت‌رسانی به مردم تلاش شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، جواد رحمتی در پنجمین نشست تخصصی شهرداران که به میزبانی شهرداری هیدج برگزار شد، عنوان کرد: همکاری همه‌جانبه مسئولان دخیل در مدیریت شهری تاثیر مثبتی در اداره مطلوب‌تر شهر و تامین آسایش مردم دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان ما باید خود را ملزم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بدانند و به علایم و تابلوهای رانندگی بیش از سرعت‌گیرها توجه داشته باشند، اظهار کرد: در بحث ایمن‌سازی شهری نصب سرعت‌گیر آخرین موضوعی است که باید مد نظر قرار گیرد و نباید در تصادفات رانندگی نبود سرعت‌گیر به عنوان تقصیری برای شهرداری‌ها قلمداد شود.

وی با انتقاد از جدول‌گذاری‌های نامناسب صورت گرفته در برخی پروژه‌ها و معابر شهری، تصریح کرد: باید هماهنگی و دقت بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.

این مسئول با تاکید بر اینکه قبل از انجام هر کاری باید برنامه‌ریزی دقیق وجود داشته باشد، ابراز کرد: کارهایی که بر مبنای برنامه‌ریزی‌های دقیق صورت می‌گیرد تاثیرگذاری بیشتری دارد.

وی یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری نشست شهرداران را تبیین قوانین و مقرارت عنوان کرد و افزود: یادآوری قوانین باعث به حداقل رسیدن خطاهای احتمالی می‌شود.

رحمتی، حرکت در مسیر قانون را یکی از راه‌کارها برای کاسته شدن از مشکلات عنوان کرد و گفت: باید با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در راستای ارایه خدمات به مردم تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه به علت در پیش رو بودن انتخابات برهه کنونی یکی از برهه‌های حساس برای کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: فراهم کردن زمینه مناسب برای حضور باشکوه مردم در انتخابات یکی از وظایفی است که شهرداران نباید از آن غفلت کنند و شهرداران حق ندارند از کاندیدایی با استفاده از امکانات دولتی طرف‌داری کنند.

در ادامه این جلسه شهردار هیدج نیز با بیان اینکه مشکلات ورزشی شهر زیاد است، عنوان کرد: در راستای حل این مشکلات شهرداری مدیریت ورزشی شهر را به عهده گرفته و در طول این مدت گام‌های موثری در راستای ترویج ورزش برداشته است.

علی‌اکبر ملک‌محمدی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار یکی از اولویت‌های اصلی دولت است، تصریح کرد: در همین راستا سه پروژه مشارکتی در شهر هیدج شامل احداث ساختمان‌های مسکونی مروارید، هتل‌آپارتمان سالمندان و پارکینگ وسایط نقلیه سنگین در حال اجرا است.

وی با اشاره به ساخت دومین هتل‌آپارتمان کشور در شهر هیدج، یادآور شد: در حال حاضر این پروژه 85 درصد پبشرفت فیزیکی دارد و 20 میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه امسال برای آسفالت یک‌پنجم از شهر 15 هزار تن آسفالت در سطح شهر مفروش شده است، افزود: اعتبار صرف شده برای این امر بیش از 20 میلیارد ریال بوده است.

فرماندار شهرستان ابهر نیز با بیان اینکه منابع درآمدی شهرداری‌ها به مرور زمان و با واگذاری برخی از خدمات به شرکت‌های خدمات‌رسان کاسته شده است، تصریح کرد: کمبود منابع گاهی اوقات شهرداری‌ها را در اجرا با مشکلاتی مواجه کرده است.

ولی‌الله ایمانی با تاکید بر اینکه انتظارات عمومی از شهرداری‌ها با منابع و امکانات موجود در شهرداری‌ها منطبق نیست، تصریح کرد: مشکلات شهرداری‌ها باید در جلسات تخصصی بررسی و یک وحدت رویه برای حل مشکلات شهرداری‌ها اتخاذ شود.

رییس شورای اسلامی شهر هیدج نیز با بیان اینکه شهرداری‌ها به واسطه گستردگی حوزه کاری همواره با انبوه مطالبات مردمی مواجه هستند، اظهار کرد: افراد از بدو تولد تا دوران بعد از حیات خود از خدمات شهرداری بهره می‌برند، لذا دستگاه‌های اجرایی باید هماهنگی بیشتری برای رفع معضلات شهرداری‌ها داشته باشند.

محمدنقی عسگری با بیان اینکه ضرورت تسهیل در مسایل اداری و حقوقی چالشی است که شهرداری‌ها همواره با آن روبه‌رو هستند، اظهار کرد: این امر در صدور مجوزهایی که شهرداری‌ها در مقاطع مختلف به آن نیاز دارند ببشتر عینیت دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

تاریخچه شهر

هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است که در فاصله ۷۳ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و از غرب به صائین قلعه از شرق به خرمدره متصل می شود زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجهٔ خاص هیدج است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی است. در گذشته مردمان آن را “هيه” مي ناميدند که در آن دروازه و کاروانسرا براي استراحت کاروان بوده، نام هيدج از هودج يا محمل گرفته شده که در زمان هاي گذشته براي حمل بزرگان استفاده مي‌شده ، قدمت اين شهر به زمان هاي دور برمي گردد ولي از زماني که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانيه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستايي دور بوده ، دخترش دچار بيماري شديدي شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت مي‌کند از آنجا که اين منطقه آب و هوايي بسيار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌اي زيبا از سنگ مرمر سفيد وکمياب برايش مي سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هويت ربوده شد و از آن زمان نام هيدج در بين شهرهاي معروف در تاريخ ايران ماندگار شد.

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان، هیدج، بلوار امام خمینی، میدان شهرداری
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir

Template Design:Dima Group