قدردانی شهردار هیدج از مشارکت و همیاری مردم با شهرداری برای خدمات رسانی بهتر در جریان بارش برف اخیر

شهردار هیدج: اکثر پروژه‌های عمرانی دردست اجرای شهرداری طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

دکتر عباس عسگری، عضو شورا: نبود بخشداری و مرکزیت سیاسی مشکل جدی برای شهر هیدج است.

رئیس شورای اسلامی شهر: موفقیت شورا در گرو اتحاد، هماهنگی و همدلی است

پیام شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر به مناسبت روز ملی حمل و نقل

دکتر امیدی: شهرداری هیدج با ابلاغ وزیر کشور از درجه ۵ به ۶ ارتقا یافته و رده چهارمین شهرداری استان زنجان قرار گرفت

کد خبر: 1131 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵:۲۸ - جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ این مطلب چاپ این مطلب |

نقش توسعه اقتصادی در رشد و توسعه پایدار شهر؛ در گفتگو با نقی‌لو عضو محترم شورای شهر

مسئول کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر هیدج گفت: رشد و توسعه پایدار شهری در گرو توسعه اقتصادی شهر بوده و جذب سرمایه‌گذار نقش مهم و تأثیرگذاری بر پیشرفت و رونق اقتصاد شهری دارد.

قربانعلی نقی لو عضو شورای اسلامی و مسئول کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر هیدج با بیان اینکه توسعه پایدار شهری ازمسیر پویایی و رونق اقتصادی شهر عبور می نماید ، عنوان داشت: جامعه ای که به سمت توسعه می رود باید از تمام سرمایه های فکری و مردمی خود استفاده نماید و برای رسیدن به توسعه پایدار لاجرم بایستی از تولید ثروت حمایت نموده و از کسب سود سرمایه گذار نهراسد.

نقی لو افزود: درسه ماهه اول سال ۹۷ تنها ده درصد بودجه سالجاری تحقق یافته که با توجه به این شرایط درآمدی و مالی موجود شهرداری‌ وکاهش شدید درآمد ارزش افزوده نسبت به سالهای گذشته یکی از منابع درآمد ی پایدار، جلب مشارکت‌ وسرمایه گذاری بخش غیردولتی و فعالان بخش خصوصی است که ما باید بدون ترس و واهمه در این حوزه ورود پیدا کنیم.

مسئول کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر هیدج تصریح کرد: با روش معمول اجرای پروژه‌های عمرانی با مشکل مواجه بوده و به یک روش نوین تامین مالی نیاز داریم تا معضلات مالی برطرف شود.

وی بابیان اینکه جذب سرمایه‌گذار در حوزه شهری نقش مهم و تأثیرگذاری بر پیشرفت و رونق اقتصاد شهری دارد، گفت: نگاه مجموعه شورای شهر هیدج در بخش سرمایه گذاری شهری فرابخشی است.

وی جذب سرمایه گذار را در ایجاد ظرفیت‌های جدید شغلی در حوزه شهری مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: جذب سرمایه گذار بر توسعه، پیشرفت و رونق اقتصادی شهر اثر مستقیم دارد.

نقی لوبا تاکید بر توجه به حمایت‌های جدی‌تر از سرمایه گذاران پروژه‌های حوزه مدیریت شهری، عنوان کرد: شهر هیدج از زمینه‌های بسیار مساعدی برای سرمایه گذاری بویژه دربخش گردشگری وتوسعه مجموعه لاله برخوردار است.

وی با تاکید بر استقبال از حضور سرمایه گذاران حوزه شهری در بحث اقتصادی و گردشگری، عنوان کرد: شهرداری وشورای اسلامی شهر هیدج همراهی بیشتری با سرمایه گذاران بخش خصوصی داشته و از بسته‌های سرمایه گذاری حمایت جدی بعمل خواهد آمد.

ایشان در ادامه با اشاره به طرح های سرمایه گذاری شهرداری از جمله توسعه شهربازی ،احداث شهربازی سرپوشیده ، ایجاد دهکده تفریحی توریستی ، بازار روز درمجموعه بزرگ لاله هیدج که ظرفیت ممتازی درسطح استان زنجان داردو همچنین احداث کارخانه بسته بندی آب شرب ، احداث واحد‌های تجاری_مسکونی بصورت مشارکتی ، احداث واحداهای مربوط به صنوف مزاحم ،پارکینگ خودرو و…
تصریح نمود : باتوجه به بسترهای مناسب شهر هیدج در زمینه سرمایه‌گذاری باید فضا را برای تولید ثروت باز کنیم تا با توانمند شدن اقتصاد شهری و شهروندان و به طبع آن توسعه و پیشرفت مسایل فرهنگی ، زیست محیطی ، اجتماعی ؛ عمران شهری و… شاهد شهری توسعه یافته تر از همیشه باشیم.

نقی لو سرمایه گذاری بخش خصوصی را یکی از عامل های توسعه شهری دانست و با تاکید بر اینکه می بایست سود سرمایه گذار راباید به رسمیت شناخت ، ازهمه همشهریان هیدجی وهمینطورازتمام سرمایه گذاران عزیزداخل استان وخارج استان که قصدسرمایه گذاری واجرای طرحهای مشارکتی با شهرداری را دارند دعوت نمود تا دست در دست هم داده و با همدلی وبا همکاری هم برای توانمند کردن شهر هیدج تلاش نمایند.

l3
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار