قدردانی شهردار هیدج از مشارکت و همیاری مردم با شهرداری برای خدمات رسانی بهتر در جریان بارش برف اخیر

شهردار هیدج: اکثر پروژه‌های عمرانی دردست اجرای شهرداری طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

دکتر عباس عسگری، عضو شورا: نبود بخشداری و مرکزیت سیاسی مشکل جدی برای شهر هیدج است.

رئیس شورای اسلامی شهر: موفقیت شورا در گرو اتحاد، هماهنگی و همدلی است

پیام شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر به مناسبت روز ملی حمل و نقل

دکتر امیدی: شهرداری هیدج با ابلاغ وزیر کشور از درجه ۵ به ۶ ارتقا یافته و رده چهارمین شهرداری استان زنجان قرار گرفت

کد خبر: 1016 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۰:۲۶ - جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ این مطلب چاپ این مطلب |

شهردار هیدج: وقف در توسعه شهری نقش بسزایی دارد

شهردار هیدج با اشاره به اینکه وقف در توسعه شهری نقش بسزایی دارد، گفت: البته باید این نکته را متذکر شویم که تاثیرات فرهنگ وقف باید در سطح شهرها محسوس باشد.

مسعود امیدی در جلسه با مسؤولان اوقاف خواستار ترویج و احیای فرهنگ وقف شد و اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح تفصیلی در تصميمات شهري نقش بسزايي دارد از همین رو برای تعیین و مشخص شدن اراضی وقفی در طرح و در صورت امکان تغییر کاربری این اراضی که می‌تواند در رشد هر چه بهتر شهر تاثیرگذار باشد اقدامات بسزايي انجام دادكه اين مهن ، تعامل و هماهنگی شهرداری و اوقاف با رعایت ضوابط و قوانین موقوفات را می‌طلبد.

وی با اشاره به حساسیت وقف در جامعه از دیدگاه مقام معظم رهبری بیان کرد: موقوفات باید به وقفیت باقی بمانند، لازم است اراضی موجود در سایر نقاط شهر که در محدوده طرح شهرداری است و به واسطه وقف بودن نمی‌شود طرح را متوقف کرد.

شهردار هیدج با بیان اینکه به علت عدم آگاهی و شناخت شهرداری از اراضی وقف نیاز به شناخت آنها برای شهرداری ضروری است، اضافه کرد: همچنین شهرداری و شورا بر موقوفات حساس هستند و با تعامل و هماهنگی شهرداری و اوقاف با طی مراحل قانونی اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

امیدی با اشاره به اینکه وقف در توسعه شهری نقش بسزایی دارد، بیان کرد: البته باید این نکته را متذکر شویم که تاثیرات فرهنگ وقف باید در سطح شهرها محسوس باشد.

وی با اشاره به برخی از راه‌های ترویج فرهنگ وقف در جامعه افزود: وقف از افتخارات دین اسلام است و از نظر اسلام وقف راه‏گشایی برای رفع محرومیت‏‌های مادی و معنوی جامعه است.

شهردار هیدج در ادامه به اجرای برخی از پروژه‌های شهری نیز اشاره کرد و گفت: هدف اصلی و عمده در اجرای این مسئله باید در راستای تسهیل در تامین انتظارات اساسی شهروندان و ارتقای شاخص‌های شهروندی باشد.

وی گفت: همچنین سامان‌‌دهی مشاغل شهری، توجه به سنت حسنه وقف و نقش کاربردی این سنت در تامین‌شدن نیازهای گسترده و ضروری شهروندان با قیمت مناسب و در یک مکان متمرکز، حمایت از زمینه‌های تولید، بهره‌برداری بهینه از فضاهای مفید و اصلاح منظر شهری از برنامه‌های شهرداری هیدج است که در سال جاری دنبال می‌شود.

لازم به ذکر است، شهردار هيدج در پايان خبر داد در هفته هاي اتي مراسم كلنگ زني مسجد جامع جديد هيدج با حضور مردم فهيم و نجيب هيدج و مسولان شهرستاني و استاني و حضور مديران اوقاف كشور صورت خواهد گرفت كه يكي از برنامه هاي اصلي شوراي دوره پنجم توجه به تسهيل عبور مرور ترافيكي و تدابير لازم جهت حفظ جان شهروندان در نقاط حادثه خيز خواهد بود.

 

l3
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار