قدردانی شهردار هیدج از مشارکت و همیاری مردم با شهرداری برای خدمات رسانی بهتر در جریان بارش برف اخیر

شهردار هیدج: اکثر پروژه‌های عمرانی دردست اجرای شهرداری طی سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

دکتر عباس عسگری، عضو شورا: نبود بخشداری و مرکزیت سیاسی مشکل جدی برای شهر هیدج است.

رئیس شورای اسلامی شهر: موفقیت شورا در گرو اتحاد، هماهنگی و همدلی است

پیام شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر به مناسبت روز ملی حمل و نقل

دکتر امیدی: شهرداری هیدج با ابلاغ وزیر کشور از درجه ۵ به ۶ ارتقا یافته و رده چهارمین شهرداری استان زنجان قرار گرفت

کد خبر: 1229 | تاریخ انتشار: ۸:۵۷:۵۴ - پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ این مطلب چاپ این مطلب |

شهردار هیدج: زمین ها و بناهای متروکه وخالی از سكنه در شهر مهمترین بستر زمينه ساز آسیب های اجتماعی و برهم زدن انظباط شهری مي باشند.

دکتر مسعود امیدی با بیان اینکه عدم بهره برداری از اراضی بلااستفاده ، غیرمحصور و رهاشده در سطح شهر علاوه برمزاحمت هایی که برای شهروندان ایجاد می نماید، یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مسکن و بهای خدمات در شهرها بوده و افزون برآن نیز باعث ایجاد نگرانی ها برای آسايش شهروندان، مشکلات بهداشتی ، زیست محیطی و … برای مدیریت شهری می گردد ، گفت: دراین راستا باید در بحث چگونگی استفاده از این اراضی فرهنگ سازی لازم صورت پذيرد .

وی در ادامه افزود: طی یکسال گذشته شهرداری باهمکاری مالکین برخی بناهای مخروبه در شهر اقدام به تخریب و یا حصارکشی اراضی متروکه نموده ولی بااینحال هنوز اراضی زیادی درسطح شهر وجود دارد که بلااستفاده می باشد که وجود این اراضی موجب گردیده که شهرداری به لحاظ ارائه خدمات، امکانات و ساماندهی مکانی و فضایی کاربری شهر، با مشکل مواجه گردد و همین امر بالطبع بار مالی و افزایش هزینه های خدمات شهری را در پی دارد.

شهردار هیدج در پایان عنوان داشت : شایسته است مالکین محترم اراضی اینچنینی حداقل نسبت به حصارکشی زمین خود اقدام نمایند که در همین راستا شهرداری نیز آماده ی همکاری و مساعدت های لازم به مالكان زمين ها و بناهای مذكور می باشد.

شایان ذکر است شهرداری درخصوص اراضی متروکه و بناهای مخروبه می تواند طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها نسبت به حصارکشی آن ها اقدام و هزینه های مربوطه را از مالک دریافت نماید.

l3
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار