سه شنبه ۳۰ام بهمن ۱۳۹۷ - Tuesday 19th February 2019

سخنرانی دکتر عسگری رئیس محترم شورای اسلامی شهر در مراسم تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان و خیرینتیر ۱, ۱۳۹۷

کد خبر: 1064 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵:۱۹ - جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر

سخنرانی دکتر عسگری رئیس محترم شورای اسلامی شهر در مراسم تجلیل از قهرمانان، پیشکسوتان و خیرین

متن این سخنرانی بدین شرح است:

«به نام خداوند جان آفرین حکیم سخن در زبان آفرین. با عرض سلام، ادب و احترام خدمت تمامى حضار محترم بویژه امیر سرتیپ آراسته ، مسوولین محترم ، پیشکسوتان بزرگوار و ورزشکاران عزیز ، سخنانم رو با ذکر یک خاطره آغاز میکنم.

سال ۶٨ بود و ما دوم راهنمایی بودیم که آقای مهندس غفوری فرد رییس وقت سازمان تربیت بدنى کلنگ این مجموعه را به زمین زدند و قول ساخت و تکمیل تمامى سالنها و زمینهاى مجموعه را حداکثر تا ۵ سال آینده دادن و ما خوشحال شدیم که تا سال ٧٣ همه نوع امکانات ورزشی رو خواهیم داشت ، و زمین فوتبال خاکی با ٣٠٠٠ نفر تماشاگرانمون تبدیل به زمین چمن با حداقل ۵٠٠٠ نفر تماشاگر خواهد ولی متاسفانه بعد ٣٠ سال به زمین چمن رسیدیم ولی سکو و تماشاگران و از همه مهمتر شور نشاط فوتبالیمون رو از دست دادیم و مجموعه هم هنوز تکمیل نشده است که امیدوارم با همت مسؤولین محترم به این مهم دست پیدا کنیم.

اهمیت ورزش؛

ورزش، بر جنبه های گوناگون فرد و اجتماع اثرمی گذارد. حرکات ورزشی، از یکسو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش می دهد و از سوی دیگر، باعث سلامت بدن انسان می شود؛ نعمتی که به تعبیر امام علی علیه السلام از زیادی مال بهتر است. ورزش همچنین به تعادل جسم و جان آدمی می انجامد. با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می شود و روح با نشاط، نه تنها بدن را سرشار از طراوت و شادابی می سازد ، بلکه جامعه رو به سمت سلامتى ،شور و نشاط و آماده توسعه و پیشرفت همه جانبه رهنمون خواهد کرد.

ورزش یکی از اصلی ترین وکم هزینه ترین روشهای جلوگیری از آسیبهای اجتماعی و فردی است. این پدیده نه تنها میتواند سلامت جسمی و روحی شهروندان را تامین کند بلکه عاملی برای جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی مانند اعتیاد به مواد مخدر وسیگار ودیگر معضلات اجتماعى است. لذا ورزش با داشتن چنین جایگاهى ، شوراى دور پنجم را بر آن داشت که در برنامه هایشان ، براى ورزش أهمیت ویژه اى قائل شوند.

برنامه شوراى دور پنجم در امر ورزش:

حمایت همه جانبه سخت افزاری و نرم افزارى از ورزش هیدج هم در بعد قهرمانى هم در بعد همگانى در راستاى افزایش سلامت جسمى ، روحى و روانى جامعه و در نهایت افزایش شور و نشاط در جامعه بمانند دهه هاى ۶٠ و٧٠ که کمترین بیمارى وکمترین آسیبهاى اجتماعى با بالاترین سطح نشاط و سرزندگی شاهد بودیم را برای جامعه داشته باشیم.

عملکرد ١٠ماهه شوراى و شهردارى:

١- تمدید قرا داد با اداره کل ورزش و جوانان استان با رویکرد و ساماندهى اصولى

٢-پیگیری هاى مستمر و در نهایت تامین اعتبار تکمیل پروژه نیمه تمام ١٠ ساله استخر

٣- کمک مالى در حدود ١٢٠ میلیون ریال از تیمهاى مختلف ورزشی

۴-حمایت مالى و معنوى از تیم افتخار آفرین فوتسال ترنم بانوان

۵- خرید یک دستگاه چمن زن به ارزش ٢٠٠ میلیون ریال

۶-برگزارش همایش پیاده روى خانوادگى

٧- برگزارى دو مورد همایش دو چرخه سوارى با محوریت هیات دوچرخه سوارى

٨-همکاری با هیات فوتبال در برگزارى جام رمضان با نام یاد بود مرحوم احسان آراسته

٩- برگزارى کمیسیون ورزش شورا با أهالی ورزش در مورد مسائل ورزش هیدج بیش از ١۵ بار

١٠- همکارى با أهالی ورزش در جهت تشکیل مجمع خیرین ورزش یار هیدج

١١- عملیات عمرانى در مجموع با هزینه کرد ١،٢٠٧،٠٠٠،٠٠٠ ریال

برنامه هاى آتى شورا در امر ورزش؛

١- پیگیرى اتمام پروژه استخر تا دهه فجر امسال

٢-راه اندازی ورزش همگانى در پارکها و محلات

٣-رایزنى با اداره کل ورزش و جوانان استان در راستاى إیجاد مجتمع تجارى ضلع غربى مجوعه ورزشى وحدت در جهت رفع مشکل مالى ورزش شهر با ایجاد درآمد پایدار براى ورزش هیدج

۴- رایزنى و مکاتبه با اداره دارایی و مالیات در جهت نحوه تخصیص یک درصد مالیات فعالین اقتصادى به امر ورزش

۵- جذب اعتبارات لازم از اداره کل ورزش جوانان جهت تکمیل سالن بدمینتون و پیست دوومیدانى و سکوى تماشاگران فوتبال

۶- تجهیز زمین چمن به تأسیسات روشنایی

سخنان پایانى؛

در پایان از مسؤولین شهرستانی استانی وکشوری درخواست می کنم به جهت اینکه مردم این شهر ۴/۵هکتار از مرغوبترین زمینهای خود را به سازمان تربیت بدنی وقت هبه کرده اند ، یک نگاه ویژه به ورزش شهر هیدج داشته باشند وبا تخصیص اعتبارات لازم پروژه های نیمه کاره این مجموعه ورزشی تکمیل پیدا کنند و از مردم شریف و بزرگوار و شخصیتها و مسؤولین متنفذ و فعالین اقتصادی شهرمان درخواست دارم حمایت همه جانبه خود را از مجمع تازه تأسیس خیرین ورزش یار داشته باشند

ودر نهایت از پیشکسوتان ورزش هیدج بخصوص آقایان رضا نقیلو حاج یوسف بهرامى و مصطفى نقیلو ومسول محترم ورزش هیدج آقاى مرسلى و رییس هیات فوتبال هیدج آقای سلیمى و دیگر عزیزان که مسؤولیت برگزارى مسابقات جام رمضان و این مراسم اختتامیه را بر عهده داشتند نهایت تقدیر و تشکر رو دارم و آرزوى سلامتى و بهروزى را براى تمامى شما حضار محترم از خداوند متعال خواستارم.

l3
l1
l3
l1
l3

اطلاعات تماس

ایران – استان زنجان ، هیدج بلوار امام خمینی ، میدان شهرداری ، ساختمان شهرداری هیدج
کد پستی :
۴۵۷۳۱۳۷۵۷۱

شماره تماس با تلفنخانه:
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

فکس :
۳۵۷۵۲۷۲۷ – ۰۲۴

سامانه پیام کوتاه :
۱
پست الکترونیکی :
info@hidaj.ir