پیام شهردار و رئیس محترم شورای شهر هیدج به مناسبت روز دانشجو

شهردار هیدج: به همت خیرین، هیدج شهری است که متکدی ندارد

نقیلو، رئیس شورای شهر: تکمیل استخر هیدج در انتظار نگاه ویژه مسئولان است

پيام تبريك شهردار هيدج بمناسبت هفته بسيج

آماده‌سازی مسیر ویژه دسترسی به جایگاه CNG و بلوار حاج آخوند

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج: توسعه پایدار با شفافیت و اطلاع رسانی شکل می گیرد

کد خبر: 1221 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲:۵۰ - یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ این مطلب چاپ این مطلب |

رئیس شورای اسلامی شهر: هیدج یکی از بزرگ‌ترین مراکز بوجاری در کشور است

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج گفت: هیدج جزو بزرگ‌ترین مراکز بوجاری و پخش کننده محصولات کشاورزی کشور است.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، قربان‌علی نقی‌لو در مراسم معارفه امام جمعه جدید هیدج با تاکید بر اینکه امام‌ جمعه یکی از مشاغل حساس و مهم در هر شهری است، اظهار کرد: امام جمعه در انظار مردم حکم پدر معنوی یک شهر را دارد.

وی با تاکید بر اینکه قطعا شهرداری و شورای شهر هیدج همکاری لازم را با دفتر امام‌ جمعه خواهد داشت، عنوان‌ کرد: همراهی و همدلی مسئولان با امام جمعه، پیشرفت و آبادانی شهر را به دنبال خواهد داشت.

نقی‌لو با اشاره به اینکه شهر هیدج از فرصت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است، تصریح کرد: هیدج دارای مردمانی بسیار فعال، مخلص و بافرهنگ است که در همه عرصه‌های اجتماعی، مذهبی، علمی، کشاورزی و صنعتی سرآمد هستند.

وی با اشاره به اینکه هیدج دارای مراکز علمی و فرهنگی بسیاری همچون حوزه علمیه خواهران و برادران، دانشگاه آزاد اسلامی و کتابخانه بزرگ حکیم هیدحی است، تصریح کرد: حوزه علمیه علوی شهر هیدج یکی از باارزش‌ترین حوزه‌های علمیه کشور با قدمتی بیش از ۱۵۰ سال است که به دست مرحوم آیت‌الله ملا علی فاصلی هیدجی بنا شده و یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی دوران قاجاریه در استان زنجان است.

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج با اشاره به اینکه مرحوم حکیم هیدجی، مرحوم حاج ملا محمد حسینی فخیمی، معروف به حاج آخوند و مرحوم عبدالرحمان محمدی از عالمان بزرگ این شهر بودند، گفت: شهر هیدج از قدیم‌الایام به‌عنوان مرکز تجاری، خدماتی و فرهنگی منطقه عمل می‌کرد و حوزه نفوذ آن نه تنها شهرها و روستاهای همجوار، بلکه مناطق خدابنده، سلطانیه و طارم را نیز شامل می‌شد .

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل تغییرات در تقسیمات سیاسی – اداری منطقه و تغییر مرزها و رقابت بین شهرهای منطقه، هیدج دست‌خوش تغییراتی در خصوص زیر ساخت‌ها اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شد.

نقی‌لو با تاکید بر اینکه علی‌رغم وجود همه این مسایل و مشکلات، شهر هیدج قطب تولید محصولات کشاورزی در منطقه بوده و در بخش‌های صنعتی نیز به عنوان بزرگ‌ترین مرکز بوجاری و پخش محصولات کشاورزی کشور است بطوریکه نرخ حبوبات کشور در هیدج تعیین می‌شود و در بخش تولیدات کفش نیز از مراکز بزرگ تولید کفش کشور به شمار می‌رود.

این مسئول با بیان اینکه اراضی همه ادارات، مدارس و موسسات عمومی توسط مردم خیر هیدج تامین شده است، عنوان کرد: اعتباراتی که دولت به این شهر تخصیص داده است در دو بخش نوسازی مدارس و ورزش قابل توجه بوده و در سایر بخش‌ها ضعیف است و عموما از منابع و کمک‌های مالی مردمی استفاده شده است .

وی گفت: از مشکلات اساسی این شهر می‌توان به تغییرات اساسی در حریم شهر و متضرر شدن شهر و شهرداری از این موضوع، نداشتن طرح مصوب کمربندی غربی، نبود نمایندگی ادارات ، مشکلات ناشی از تقسیمات کشوری وارجاعات اداری این شهر بخشی به شهرستان ابهروبخشی به شهرستان خرم دره وسرگردانی شهروندان هیدجی ، عدم تخصیص حتی یک ریال اعتبار بین‌المزارع به مزارع و باغات شهر هیدج، نیمه تمام ماندن تنها منبع ذخیره آب شهر، نبود سالن بحران، عدم تخصیص اعتبارات در بخش گردشگری و و میراث فرهنگی و عدم ثبت خانه حکیم هیدجی درمیراث فرهنگی کشور و عدم توجه جدی به مشکلات صنایع و تولیدکنندگان کفش هیدج اشاره کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر هیدج خاطرنشان کرد: برخی از مشکلات این شهر نیازمند اعتبارات و منابع مالی نیست و صرفا در قالب صدور مجوزها است که امیدواریم‌ با پیگیری مسئولان برطرف شود.

l3
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار