رئیس شورای اسلامی شهر هیدج: توسعه پایدار با شفافیت و اطلاع رسانی شکل می گیرد

تخریب یک ساختمان متروکه در تقاطع خیابان کلاهدوز با حکیم هیدجی مطابق با ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ها

بازدید دکتر عزیزی و مهندس حیدری از روند عملیات عمرانی استخر سرپوشیده هیدج

شرکت شهردار محترم و دیگر مسئولین شهر در راهپیمایی روز دانش آموز

برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی با حضور شهروندان و مسئولین

تاکید شهردار محترم بر ساماندهی فعالیت تاکسی های درون شهری

کد خبر: 1072 | تاریخ انتشار: ۸:۵۶:۲۸ - دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | چاپ این مطلب چاپ این مطلب |

ایجاد خزانه کشت گلهای فصلی در شهرداری هیدج

طبق گزارش واحد باغبانی و فضای سبز شهرداری ، کاشت ۲۰۰۰ مترمربع انواع گل فصلی و زینتی موجب سودآوری و کاهش چشم گیر هزینه های خرید گل شده است . بطوریکه با سرمایه گذاری حدود ۵ میلیون تومان جهت خرید انواع بذور گل های فصلی و تکثیر و کشت در خزانه ای به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع ، درحال حاضر گل های تولید شده بالغ بر ۶۰ میلیون تومان ارزش مالی دارد . کما اینکه درصورت تهیه این گل ها از بازار، شهرداری می بایست مبلغی بیش از این هزینه می نمود و این درحالیست که بذور کاشته شده آماده انتقال و کاشت در فضای سبز شهری هستند و عملا تمامی نیاز فضای سبز شهری را پوشش می‌دهند.

انواع گل اطلسی، شاه پسند، کوکب، رعنا، تاج خروس، آهار و برخی دیگر از گل های فصلی از جمله گل های تولید شده توسط شهرداری در این خزانه می باشد.

شایان ذکر است در طول ۷ ماه گذشته کاشت و تکثیر بیش از ۵۰۰۰ بوته انواع گل رز، ترون و یاس با ارقام اصلاح شده نیز در گلخانه های شهرداری صورت گرفته که در نوع خود آمار قابل توجهی می باشد.

همچنین کاشت گل محمدی در مجموعه باغ شهرداری به مساحت بیش از ۳ هکتار در طی ۷ماه گذشته از دیگر اقدامات حوزه ی باغبانی و فضای سبز شهرداری بوده است .

l3
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار